Budapesta

Postat de Mitinita in Bucataras hai hui pe 23 Ian 2011, 15:27

Articol pe placul a 0 bucatarasi
comenteaza

N-am mai fost de ceva timp la Budapesta,dar am dat peste un CD cu poze si am vrut sa vi le arat si voua.Este un oras foarte frumos,cu mancare excelenta. Vorbind ungureste m-am simtit foarte in largul meu acolo.In termeni de mancare,au un paprika de exceptie,torturi si prajituri excelente si un salam la care nu mai trebuie sa ii duc dorul ca se gaseste si la noi.

Am mancat intr-o taverna mica,am avut o supa de peste Halaszle si un paprikas cu nudli si un desert cu branza si stafide. Mi-a ajuns pana a doua zi!

Comentarii (8)

23.01.2011, 21:55

frumoase poze

24.01.2011, 00:31

Si mie imi place mult Budapesta
Felicitari pentru postare

24.01.2011, 10:44

Faina Budapesta si mie tare-mi place si-mi place la ei ca se mananca bine de tot

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase