Iluzii

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 29 Noi 2013 | 2783 vizualizari

Comentarii (44)

29.11.2013, 06:07

`neata buna,Padre !Prefer sa zambesc la soare,la roua,la ziua de maine,decat sa-mi fac iluzii desarte,prea-i o mocirla societatea in care traim.....e mult de comentat,s-ar umple pagini intregi,dar ar fi o iluzie sa cred ca s-ar schimba ceva,daca eu comentez....asa ca raman la zambetul meu tam si optimist...

29.11.2013, 06:12

Cleme, zâmbetul e foarte bun, dar, bună este şi atitudinea luată la momentul potrivit. Desigur, nu trebuie să ajungem la extreme, la nici una din ele, adică nici non-combat totatal, dar nici contrări pe orice subiect. Cred că uneori trebue să fim mai atenţi, mai perseverenţi, măcar în dreptul nostru dacă pe alţii nu-i putem ajuta, nu putem hotărî în locul lor. Cu o floare nu se face primăvară, dar ne spune că nici departe nu-i, că există. Neaţa!

29.11.2013, 06:33

Buna dimineata,Victor!Mult adevar regasesc in cele scrise de tine!

29.11.2013, 06:34

Buna dimineata

29.11.2013, 06:34

Neaţa bună, Buni! Mă bucur că ai avut un pic de timp şi pentru rândurile mele.

29.11.2013, 06:36

Abia a venit iarna,primavara-i departe...

29.11.2013, 06:43

Neaţa bună, Claudia!

29.11.2013, 06:43

Da, Cleme, e departe, dar E.

29.11.2013, 06:59

Pai si Antartica E,dar E o iluzie pentru mine...deci cam asa sta treaba...

29.11.2013, 07:33

Buna dimineata Padre

29.11.2013, 07:38

Nu, Cleme, nu stă aşa. Antarctica este rece taman pentru a oferi posibilitatea celorlalte zone de pe globsă fie calde. Ştii, dacă nu ar fi recele, n-am preţui căldura. Dacă n-ar fi iarna, nu ne-am bucura prea bine de primăvară.

29.11.2013, 07:38

Bună dimineaţa, Ica!

29.11.2013, 07:40

Buna dimineata!

29.11.2013, 07:49

Bună dimineaţa, Alina!

29.11.2013, 07:59

Neața!

29.11.2013, 08:01

Buna dimineata Padre!

29.11.2013, 08:06

Neaţa bună, Cristina!

29.11.2013, 08:06

Bună dimineaţa, Simona!

29.11.2013, 08:08

Buna dimineata,Padre! Interesant articol!

29.11.2013, 08:13

Bună dimineaţa, Krysty! Mulţumesc pentru apreciere.!

29.11.2013, 08:21

29.11.2013, 08:25

Buna dimineata Padre! Adevarat, dar greu schimbi natura omului modern!

29.11.2013, 08:30

Eheheheeeee, cat de nuantata este paleta iluziilor astora, in mii si mii de feluri, pe unele dintre ele, in naivitatea noastra...,nici macar nu le percepem ca fiind iluzii.
Trist...
Neatza om bun!

29.11.2013, 08:31

Neaţa bună, Vladimir! Ştiu, şi remarc faptul că ai comentat corect, adică ai spus "greu", nu imposibil.

29.11.2013, 08:32

Gaby, nu le percepem pentru că ne complacem în ele, ne folosim de ele (pentru scurt timp spunem noi) încercând să acoperim durerile altor iluzii. E trist, dar e şi de luat aminte. Neaţa bună!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase