Ficatei de pui cu ceapa

de Swanheart in Ficat, 24 Noi 2009 | 26851 vizualizari

COMENTARII (13)

liana_geicu 1

24.11.2009, 20:58

si mie imi plac mult ficateii, maine o sa fac si eu! Super!

rivka 1

24.11.2009, 21:20

si mie imi plac sunt lesinata dupa ei pacat ca nu e prea sanatos sa mancam foarte des...eu pun si sos de rosii...mmm ce buni sunt, mi-ai facut pofta...imi plac oricum, cu ceapa, pane, la tigaie, , drob, in cuptor...mmmm

Swanheart 1

24.11.2009, 21:42

Rivka, ai reteta pe undeva? Suna tare bine cu sos de rosii.

Oana 1

24.11.2009, 21:52

Arata f. bine Pai dupa ce-s facuti ficateii, dupa cum ai zis mai sus, pui niste suc de rosii si cativa catei de usturoi rasi , eventual marar proaspat tocat si papi cu mamaliguta

Swanheart 1

24.11.2009, 22:01

Clar voi incerca asa, data viitoare. Mersi, Oana! Si noi ii mancam de obicei cu mamaliguta, dar cand i-am facut pe astia nu mai aveam faina de malai, si mi-a fost lene sa cobor...

rivka 1

24.11.2009, 22:32

da asa cum zice oana si ii las sa se inabuse putin acolo sub capac in sucul de rosii...cu usturoi daaaa , bineinteles, pun si usturoi putin.
mie imi plac cu cartofi prajiti...si cu mujdei langa....
dar si cu mamaliguta sunt buni...
ii mancam des si cu orez, dar atunci am langa tot felul de sosuri de chilli dulce, si alte paste picante ce le cumpar de la un magazin gen toko.

mi sa facut dintr-o data foarte pofta

luminita20_2006 1

24.11.2009, 22:47

mmm....ce bunatate

Swanheart 1

25.11.2009, 13:17

I-am trimis surorii mele link-ul catre aceasta reteta, si raspunsul ei a fost, asa cum ma asteptam: " tu cu ficateii tai...".

rivka 1

25.11.2009, 14:56

ei nu ii plac?
sambata mananc in oras dar duminica ii fac si eu cu cartofi prajiti.abia astept

Swanheart 1

25.11.2009, 15:10

Ba da, ii plac! Dar asa cum am scris si in introducere, aduc la disperare persoanele din jurul meu, pomenind mereu de ficatei. De exemplu, daca propun o excursie undeva si ne intrebam ce vom manca, propun sa fac eu rapid niste ficatei. Si asa am ajuns subiect de gluma, cu ficateii mei.

Bunica 1

25.11.2009, 16:45

O reteta rapida si gustoaaaaaaasa rau.Ne-ai facut sa avem un fel de mancare pentru maine.

Swanheart 1

25.11.2009, 21:42

Bunica, ma bucur ca v-am inspirat pentru ziua de maine! Si eu tot aici ma uit, in incercarea de a decide ce voi gati maine.

Bya Ralu 1

22.03.2012, 01:01

ce-mi plac

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește