Biscuiti spritati(Spritzgebäck)

de marieta in Prajituri, 28 Noi 2011 | 8260 vizualizari

COMENTARII (13)

marieta 1

28.11.2011, 14:12

pozele iar nau iesit cum as fi vrut!!!!!!!!!!!!

Miha 1

28.11.2011, 14:26

Marieta, cu parere de rau, cateva dintre ele le-am sters. Poate data viitoare vor iesi mai bine.

gaby_gabytza 1

28.11.2011, 14:35

prima

DIANA B 1

28.11.2011, 14:46

Pffffffffffffffffffff , pacat de aparatul ala ... chiar nu se poate regla ?

- Andreea - 1

28.11.2011, 15:18

cind vezi asa ceva.....cum sa nu iti placa dulciurile?

MotanLaOale 1

28.11.2011, 15:21

Lau 1

28.11.2011, 16:22

pacat de poze sunt delicioase

Rocsi 1

28.11.2011, 19:14

ce-mi plac..si ai facut si diferita forme

Cris2711 1

29.11.2011, 10:08

alinutzika 1

29.11.2011, 11:52

foarte bune!
Un mic sfat Marieta, draga mea: stii de ce nu-ti ies asa bine pozele? Eu cred ca din cauza ca nu lasi putin imaginea sa se focalizeze si te grabesti sa faci poza. Asa, imaginile ies in ceata, de parca ti-a tremurat mana. Am vazut ca unele poze sunt mai clare, iar unele foarte neclare. Asta inseamna ca nu e de vina aparatul. Chiar daca e mai slab el, pozele sunt mai putin calitative in ce privesc culorile si detaliile, dar nu trebuie sa fie in ceata.
Nu stiu ce aparat ai, dar sa stii ca nici eu nu am aparat performant, insa il "ajut " incercand sa fac pozele la lumina naturala, sa tin aparatul nemiscat cand fac poza si sa fac atatea poze pana sunt multumita de ele..))
Te pup....sper sa nu te superi.. Am vrut doar sa te ajut, pt ca nici mie nu imi ieseau deloc bine la inceput pozele, dar acum eu zic ca sunt acceptabile..

marieta 1

29.11.2011, 13:51

multumesc de sfat!!!nu ma supar.adevarul este ca ma cam grabesc cand fac pozele si in plus am facut prajitura noaptea.unele poze leam facut la lumina becului slab altele a doua zi.dar sa sti tot ce am gatit in ultimul timp a fost in stres fiindca nu sunt la mine acasa ci la munca.dar placerea de a gati si de a posta pe bucataras,imi face sederea mai usoara!!

mena29 1

29.11.2011, 13:59

gustosi!

Miha 1

30.11.2011, 14:26

Chiar daca in fotografia culinara este de preferat a se evita folosirea blitzului, in unele cazuri e chiar binevenit.
In cazul tau Marieta, pozele ies miscate pentru ca imaginea nu este bine focalizata ( aloca un timp numai pentru fotografiere, sa nu mai fii pe fuga. Mai bine 5 minute linistite, decat 10 pe fuga. ) si lumina este foarte slaba (decat o imagine terna, fara culoare, mai bine blitz-ul)

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase